Plánování rekonstrukce domova – 1. díl – Inspirace a nápad

Napsala Markéta

Vystudovala jsem architekturu a pár let jsem se pohybovala přímo na stavbě jako technický dozor investora. Založila jsem podpůrný instagramový profil, kde je vítána každá žena, která by ráda načerpala inspiraci, jiné ženě poradila a nebo jednoduše zjistila, že na to není sama.

11 Led, 2024

Stojíte na prahu velkého kroku – proměnit váš současný prostor v místo vašich snů. Ať už plánujete jen drobné úpravy nebo se chystáte na rozsáhlou přestavbu, každý projekt renovace začíná stejně: dobře promyšleným plánem. Během tohoto článkového seriálu si rozložíme proces renovace na základní kameny a dostanete praktické rady, jak začít. 

Inspirace a nápad – základ vaší rekonstrukce

Každá úspěšná rekonstrukce začíná správnou inspirací. To je část, kde se vaše sny a představy začínají měnit v konkrétní plány. Nejprve si ujasněte, co přesně od vašeho nového prostoru očekáváte. Jak by měl vypadat váš ideální obývací pokoj, kuchyně, ložnice nebo koupelna?

Procházení časopisů a online platforem 

Začněte prohlížením interiérových časopisů a online zdrojů. Instagram a Pinterest jsou skvělé platformy pro hledání inspirace. Zkoumejte aktuální trendy v designu, ale nebojte se také podívat do minulosti – někdy staré nápady přinesou novou inspiraci.

Návštěva výstav a showroomů

Pokud máte možnost, navštivte výstavy designu nebo showroomy. Zde můžete vidět nejnovější trendy v bytovém designu a získat představu o tom, jak různé styly a materiály vypadají v reálném prostředí.

Zaznamenávání inspirace

Když narazíte na něco, co vás zaujme – ať už je to specifický styl, barva, vzor, nebo kus nábytku – zaznamenejte si to. Může to být prosté vyfocení stránky v časopise, uložení obrázku na Pinterestu, nebo poznámka v telefonu.

Vytvoření moodboardu – vizualizace vašich představ

Moodboard je nepostradatelným nástrojem pro vizualizaci vašeho projektu. Pomůže vám zorganizovat vaše myšlenky a poskytne vám jasný obraz toho, co chcete dosáhnout.

Digitální vs. fyzický moodboard

Rozhodněte se, zda chcete vytvořit digitální moodboard pomocí nástrojů jako je Pinterest nebo Canva, nebo tradiční fyzický moodboard. Digitální moodboardy jsou snadno upravitelné a sdílitelné, zatímco fyzické moodboardy přinášejí hmatatelnější zážitek.

Shromažďování materiálů

Začněte shromažďováním materiálů pro váš moodboard. To může zahrnovat výstřižky z časopisů, vzorky látek, barevné palety, obrázky nábytku nebo dokonce předměty z přírody nebo vzory, které vás inspirují.

Kompozice a tématika

Při skládání moodboardu myslete na kompozici a celkovou tématiku. Uspořádejte prvky tak, aby spolu harmonicky souzněly a reflektovaly celkový styl, který chcete ve svém domově vytvořit. Nebojte se experimentovat a měnit uspořádání, dokud nenajdete tu pravou kombinaci, která nejlépe odráží styl, který chcete ve svém domově vytvořit.

Vytvořte si domov „na míru“

Váš domov je prostorem, kde trávíte mnoho důležitých okamžiků života, a proto si zaslouží, aby byl přesně takový, jaký si přejete. S těmito kroky plánování a inspirace jste na nejlepší cestě k vytvoření prostoru, který bude nejen funkční a pohodlný, ale také odráží vaši osobnost a styl. 

Pokud se cítíte ztraceni v moři možností nebo si nejste jisti, zda vaše plány jsou realizovatelné, jsem k dispozici. Nabízím individuální konzultace, které vám pomohou vyjasnit vaše představy a přetavit je do praktického plánu. Během těchto setkání můžeme rozebrat specifické aspekty vaší rekonstrukce a získáte profesionální rady a nápady, které možná sami nezvážíte. Ať už potřebujete pomoci s výběrem správných materiálů, poradit se ohledně rozpočtu, nebo hledáte kreativní řešení pro specifické problémy, konzultace jsou vždy přizpůsobeny vašim potřebám a cílům. Abyste na konci dosáhli co nejlepšího výsledku pro váš domov.

Mohlo by se vám také líbit…

Podpojištění bytu

Podpojištění bytu

Když jsme si v roce 2021 kupovali náš malý pražský byt, brali jsme si hypotéku. Podmínkou k získání hypotéky bylo...

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *